Datum objave: 23.08.2016

Na povabilo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport je Slovenijo in Fakulteto za šport Univerze v Ljubljani, obiskala delegacija kitajskega ministrstva za izobraževanje.

Obisk, ki ga je vodil namestnik ministra za izobraževanje prof. dr. Liu Limin, je bil namenjen spoznavanju in izmenjavi izkušenj na področju izobraževanja ter usposabljanja kadrov v športu. Poleg splošnega izobraževanja je bil velik poudarek na izobraževanju in usposabljanju kadrov v zimskih športih, saj na Kitajskem nimajo na voljo ustreznih učiteljev in strokovnjakov s potrebnimi znanji. Zanimanje za sodelovanje je bilo toliko večje, saj je Kitajska organizator zimskih olimpijskih iger leta 2022. Z velikim zanimanjem so si ogledali prostore fakultete in predvsem laboratorije, kjer so bili predstavljeni protokoli za izvajanje meritev slovenskih vrhunskih športnikov.

Avtorica fotografij je Andreja Šetinc.