Datum objave: 08.12.2016

Utrechtska mreža bo podelila do 10 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1. do 6. mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti jeod 1.4.2017 do 31.8.2018.

Prijave naj vsebujejo:

• Prijavo ( application form)
  • Motivacijsko pismo v angleškem jeziku
  • Priporočilno pismo v angleškem jeziku in
  • Potrdilo o sprejemu na raziskovalni projekt (ki ga izda profesor ali gostujoča univerza)

naj študentje oz.mladi raziskovalci posredujejo Službi za mednarodno sodelovanje UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana do 10.februarja 2017.

Univerza v Ljubljani lahko nominira do tri študente, končni izbor pa bo opravila Utrechtska mreža. Več informacij na http://www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant/

Guidelines for the universities
UN Young Researchers Grant Nomination 2017-2018