Datum objave: 09.12.2016

Društvo VTIS (v tujini izobraženih Slovencev) v petek, 23. decembra 2016, v prostorih Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (Masarykova cesta 16, Ljubljana), organizira prvi simpozij slovenskih raziskovalcev v tujini. Gre za multidisciplinarno konferenco, katere cilj je vzpostavitev in utrjevanje vezi med slovenskimi raziskovalci v tujini in raziskovalci ter profesorji v Sloveniji, z dolgoročnim namenom projektnega sodelovanja in deljenja dobrih praks.

Na simpoziju bo potekalo šest tematskih panelov v dveh sklopih. Na vsakem panelu bodo trije govorci – slovenski profesorji oziroma raziskovalci v tujini – predstavili svoje raziskovalno delo publiki. Panelom bodo predsedovali profesorji ali raziskovalci z univerz in raziskovalnih inštitutov v Sloveniji.

Dogodek je namenjen študentom, raziskovalcem in profesorjem na slovenskih univerzah in raziskovalnih inštitutih. Vsi zainteresirani se lahko prijavijo tukaj.