Datum objave: 28.09.2017

V soboto, 30. septembra 2017, bo ob 19.30 v Kazinski dvorani (Kongresni trg 1, Ljubljana) potekal koncert Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani v čast švicarski rimokatoliški župniji St. Josef Horgen.

Rimokatoliška skupnost Horgen je v lanskem letu Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani podarila mehanske orgle znamenite švicarske delavnice Kuhn z 29 registri. Financirala je tudi prevoz in celotno montažo, intoniranje in uglasitev orgel v veliki dvorani Palače Kazina. Donacija tega odličnega instrumenta bo omogočila študij orgel in sakralne glasbe na mednarodno primerljivi ravni.

Ob tej priložnosti bodo nastopili Tone Potočnik, Egon Mihajlović, Franc Kosem, Mario Perestegi, Gašper Banovec, Jaka Mihelač, Nikola Lovrić Caparin, Vasilij Meljnikov, Janez Podlesek, Dalibor Miklavčič, Baročni orkester in Koralni zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani.

Spored

Gregorijanski koral, G. Frescobaldi, F. Correa de Arauxo, J. Clarke, J. G. Rheinberger, F. Mendelssohn-Bartholdy, W. A. Mozart, J. Haydn

Vstop je prost.