Datum objave: 07.06.2018

Poletna šola kulturnega menedžmenta (PŠKM) je univerzitetni projekt v okviru Sveta za umetnost, ki ga skupaj organizirajo štiri članice Univerze v Ljubljani: Ekonomska fakulteta, Akademija za glasbo, AGRTF in ALUO. Letos se PŠKM časovno povezuje s 4. Mednarodno poletno šolo stare glasbe (Academia Musicae Antiquae Labacensis) in drugo poletno šolo ALUO 4X4.

V PŠKM prepletamo akademske teme in podjetniški duh. Ob tem pa z obiski koncertov, galerij, in prostorov izjemne kulturne dediščine spoznavamo ljudi, ki že leta ustvarjajo ali upravljajo naš svet umetnosti.

Pripravite se torej na dvojno inspiracijo: nova managerska znanja in veliko umetniških doživetij.

Časovni termin:
6. julij 2018

Kraj:
Univerza v Ljubljani, Kongresni trg 12

Temeljne usmeritve poletne šole 2018:

1. Poletna šola bo potekala 5 dni; od ponedeljka do petka s celodnevnim programom, vključno z nekaterimi večernimi prireditvami.
  2. Vedno znova odpiramo nove teme, tiste, ki bi jih lahko poznal vsak ljubitelj kulture in veliko takih, ki bi jih lahko poznal tudi vsak študent ekonomske ali kakšne druge smeri.
  3. Poudarki leta 2018: mednarodne teme/EU, tuje izkušnje kulturnega menedžmenta, zamejska kultura/Avstrija, leto kulturne dediščine
  4. Razmerja med akademskimi predavanji, seminarji in delavnicami omogočajo pridobivanje teoretskih in praktičnih znanj.
  5. Na poletni šoli bodo predvidoma sodelovali tudi tuji predavatelji v okviru med-univerzitetnega sodelovanja in institucij EU.
  6. Udeleženci bodo v okviru enodnevne delavnice obdelali podjetniške ideje s področja kulture/kulturnega dogodka/projekta/institucije.
  7. Program PŠKM v letu 2018 prinaša nove vsebine, tako da nobena vsebina ni ponovljiva z lansko in predstavlja nove poglede na problematiko kulturnega menedžmenta.
  8. Načrtujemo enodnevni obisk Avstrije (Celovec), kjer bomo obiskali njihove osrednje institucije.

Kotizacija za Poletno šolo kulturnega menedžmenta 2018 znaša:

• za študente 40 EUR,
  • za samozaposlene osebe 50 EUR,
  • za fizične osebe 60 EUR,
  • za pravne osebe 80 EUR.

Prijave sprejemamo do petka, 15. 6. 2018, v ceno je vključen DDV. Število prijav je omejeno na 40 udeležencev.

Več informacij najdete ba tej povezavi.

Partnerji:
Svet za umetnost Univerze v Ljubljani
Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani
Partnerji in pokrovitelji iz gospodarstva

PSKM_banner_801x198