Datum objave: 03.09.2018

Eden najpomembnejših sodobnih filozofov in eden vodilnih krščanskih intelektualcev akademik Jean-Luc Marion bo imel v sredo, 5. septembra 2018, ob 18.30 na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani (predavalnica 1) javno predavanje z naslovom »Razodetje kot fenomen«.

Predavanje bo potekalo v okviru mednarodne konference »Religija v filozofiji. Izzivi sodobnosti«. V njem se bo Marion poskušal približati razodetju kot osrednjemu teološkemu pojmu z vidika fenomenološke metode, ki po njegovem mnenju odpira pot tudi do presežnih oziroma paradoksalnih fenomenov. Predavanje bo v francoščini s slovenskim prevodom.

Marion je predaval na uglednih univerzah (Pariz, Chicago). Leta 2008 je izvoljen za nesmrtnega člana Francoske akademije, prejel je številna pomembna odlikovanja, njegovo delo pa je postalo sodobna klasika filozofije religije, ki doživlja intenzivno recepcijo po vsem svetu. Svojo filozofsko misel je oblikoval v dialogu z misleci kot so Descartes, Husserl, Heidegger in Levinas.