Datum objave: 14.09.2018

Mednarodni dan univerzitetnega športa, ki ga praznujemo 20. septembra, bo Univerza v Ljubljani pozdravila s pohodom na Šmartno goro, kjer bomo pričakali sončni vzhod. Vse študente, diplomante in zaposlene vabimo, da se nam pridružite v čim večjem številu. Zbirno mesto je na parkirišču v Tacnu ob 5.45.

Organizacija Združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (UNESCO) je na predlog Mednarodne univerzitetne športne zveze (FISU) novembra 2015 razglasila 20. september za mednarodni dan univerzitetnega športa (angl. International Day of University Sport – IDUS). V večini držav pomeni začetek novega študijskega leta, obenem pa je na ta dan leta 1924 potekalo prvo Študentsko svetovno prvenstvo.

Organizator: Univerza v Ljubljani, Center za obštudijsko dejavnost

Kontakt: , 030 641 648

Kdaj: četrtek, 20. septembra 2018, 5. 45 (sončni vzhod je predviden ob 6.40)

Zbirno mesto: parkirišče v Tacnu.

Facebook dogodek

Jutranji pohod na Šmarno goro na mednarodni dan univerzitetnega športa

Foto: IFP, d.o.o.