Datum objave: 08.11.2018

Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani (UL BF) je gostila državno ocenjevanje medu, ki sicer poteka pod okriljem Čebelarske zveze Slovenije. Ocenjevali so med, ki je na mednarodnih in regijskih ocenjevanjih požel prvo mesto. Javno razglasitev rezultatov in podelitev priznanj bo pripravila Čebelarska zveza Slovenije v začetku decembra.

Za naziv najboljšega slovenskega medu se potegujejo trije vzorci akacijevega medu, pet vzorcev cvetličnega, štirje vzorci lipovega in trije gozdnega medu.

Na Oddelku za živilstvo UL BF raziskovalci in profesorji sodelujejo s Čebelarsko zvezo Slovenije ne le pri ocenjevanju najboljših vzorcev medu, ampak tudi pri izobraževanju preizkuševalcev. Skupaj so pripravili 50 urni program izobraževanja. Preizkuševalci, ki uspešno opravijo izobraževanje, prejmejo potrdilo UL BF »Senzorični preizkuševalec medu«, Čebelarska zveza Slovenije pa jim podeli licenco za preizkuševalca medu.