Datum objave: 27.11.2018

Pred Filozofsko fakulteto Univerze v Ljubljani (UL FF) so odprli razstavo družbenokritičnih proglasov Univerza danes. Proglasi so rezultat kreativnega sodelovanja študentk in študentov Oddelka za filozofijo UL FF, Oddelka za oblikovanje vizualnih komunikacij Akademije za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) in revije Mladina.

Študentke in študenti so sodelovali v parih (po en z UL FF in UL ALUO), njihovo delo pa so mentorirali prorektor UL za področje umetniškega dela prof. Boštjan Botas Kenda, prof. Radovan Jenko (UL ALUO), izr. prof. dr. Janko Lozar Mrevlje (UL FF), Emil Kozole (UL ALUO) in Robert Botteri (Mladina). Predstavitev so podprli Svet za umetnost Univerze v Ljubljani, Mladina in TAM-TAM.

Sodelujoče študentke in študenti: Ajda Auer, Aljaž Andolšek, Dijana Šmigoc, Zala Žagar, Jure Brglez, Sara Sešlar Naraks, Eva Virc, Marin Meštrović, Dali Regent, Dejan Batrićević, Nika Bergant, Neža Penca, Zmago Švajncer Vrečko, Michaela Selmani, Kaja Vidanovski, Jelka Kaker, Matija Jan, Sara Stevanovič, Nesa Vrečer, Tina Červan, Bine Debeljak, Črt Mate, Anemarija Planšak, Maruša Kovačič, Maruša Nardoni, Tina Mozetič, Sara Svati Sharan.

Prihodnost visokega šolstva v Sloveniji