Datum objave: 16.01.2019

Upravni odbor Razvojnega sklada UL (RS UL) je na 14. redni seji sprejel nov program aktivnosti ter proračun sklada za leto 2019 v višini 270.000 €. V sklopu tega proračuna je 16. januarja 2019 Univerza objavila nov interni Razpis za povračilo potnih stroškov raziskovalcem in raziskovalkam UL, ki se bodo v letu 2019 udeležili različnih dogodkov, povezanih s prijavljanjem kolaborativnih projektov na okvirne raziskovalne programe EU (Horizon 2020 in Horizon Europe).

Cilj razpisa je povečati mednarodno raziskovalno in projektno sodelovanje raziskovalcev in raziskovalk UL, predvsem preko povezovanja s strateškim partnerji in članskimi organizacijami strateških mrež UL ter preključevanja mednarodnim konzorcijem za skupno pripravo evropskega raziskovalnega projekta. Prednost bodo imeli raziskovalci, ki so doktorirali po letu 2007 oziroma raziskovalci, ki bodo prijavljali koordinatorske projekte. Letošnja novost je tudi postavka, preko katere bomo najboljšim raziskovalcem sofinancirali enomesečne raziskovalne obiske pri ERC skupinah v višini 2.000 €.

Raziskovalci lahko zaprosite za sofinanciranje naslednjih aktivnosti:

• do 1.000 €: obisk informativnih dnevov oz. drugih pomembnih dogodkov v zvezi z lobiranjem ali evropskimi razpisi (H2020 in Horizon Europe). Izvzete so tematske konference.
  • do 1.000 €: obiska strateškega partnerja KU Leuven, članov mreže CELSA, mreže The GUILD ter dogodkov VISION 2020 za skupne prijave na H2020
  • do 1.000 €: usposabljanja raziskovalcev in raziskovalk glede priprave projektnih prijav na okvirne raziskovalne programe (H2020 in Horizon Europe)
  • do 2.000 €: kratkotrajnih raziskovalnih obiskov do enega meseca k uspešnim nosilcem ERC projektov zaradi bodoče ERC prijave

Razpis je objavljen tukaj. Za več informacij pišite na .