Datum objave: 25.04.2019

Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (UL FF) v sodelovanju z Old Guys Say Yes to Community (Erasmus + projekt), Slovensko univerzo za tretje življenjsko obdobje, Andragoškim društvom Slovenije, EPALE, CMEPIUS, mrežo ESREA in Univerzo na Primorskem organizira 10. mednarodno konferenco mreže ELOA z naslovom Dejavnejša udeležba starejših moških v skupnosti/The pluralisation of transitions to the after-working life phase: Gender capital, silver productivity and mental health. Konferenca bo potekala 10. in 11. maja 2019 na UL FF in v Stari elektrarni v Ljubljani.

Prvi dan se bodo udeleženci konference intenzivno spraševali o izobraževanju, učenju in delovanju starejših, njihovem prehodu v upokojitev in pomenu dejavnega staranja za duševno in telesno zdravje, drugi dan pa bo namenjen nevladnim organizacijam in predstavnikom civilne družbe, ki jih bomo seznanili s strategijami, pristopi, učnimi gradivi in primeri praks za večje vključevanje starejših moških v programe lokalne skupnosti.