Datum objave: 26.04.2019

Vabljeni na izobraževanje z naslovom Kako komunicirati s študenti, ki so v duševni stiski?, ki bo v sredo, 22. maja 2019, na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani od 11.00 do 14.30.

Evgen Kajin, dr. med., spec. psihiater, bo predstavil:

• stresni odziv in kako nas obvladuje (koncept stresnega odziva, osnove nevrobiologije stresnega odziva, stresni odziv pri človeku - posebnosti);
  • obvladovanje stresnega odziva (zakaj obvladovanje stresnega odziva, koncept stresnega odziva, vstopne točke za obvladovanje stresa pri človeku, čuječnost);
  • nekatere vidike duševnih motenj (kratko skozi zgodovino, podatki pri mladostnikih v Sloveniji, kontinuum duševnega zdravja, nekatere značilnosti oseb s težavami v duševnem zdravju);
  • tehnike deeskalacije (kaj je deeskalacija  - ohraniti mirnost, vzpostaviti stik ob hkratnem vzdrževanju ustrezne distance, prepoznati stanje drugega itd. in kaj ni deeskalacija - kritika, pravila, postavljanje meja; kaj povezuje različne pristope deeskalacije);

Na koncu bo sledila delavnica z vajami.

Prijavijo se lahko tutorji, koordinatorji tutorjev, pooblaščene osebe za delo s študenti s posebnimi potrebami in drugi zaposleni na Univerzi v Ljubljani, ki se pri svojem delu srečujejo s študenti v duševni stiski. Udeleženci bodo prejeli potrdilo o udeležbi. Vabljeni, da ob prijavi na izobraževanje navedete konkretne primere, s katerimi se srečujete pri svojem delu, saj bo predavatelj predavanje prilagodil potrebam prijavljenih.

Število udeležencev je omejeno na 25. Rok za prijavo je ponedeljek, 20. maj 2019, oz. do zapolnitve prostih mest. Udeležba je brezplačna, vendar se morate predhodno prijaviti.

Izobraževanje in usposabljanje se izvaja v sklopu modularnega izobraževanja in usposabljanja za delo s študenti s posebnimi potrebami/posebnim statusom, ki je podprt s strani projekta Kariernih centrov UL, katerega naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Več informacij:
Sabina Mikuletič Zalaznik, karierna svetovalka, , 01 2418-698.

V primeru premajhnega števila prijavljenih si pridržujemo pravico do odpovedi dogodka.