Raziskovalci na Biotehnični fakulteti sodelujejo v projektu, ki bo pomagal rešiti dinarsko-jugovzhodno alpsko populacijo risov pred izumrtjem. V ta namen so pripeljali v Slovenijo risa iz Romunije.

Datum objave: 07.05.2019

Kategorija: Alumni

Prevoz je opravila izkušena ekipa za transport živih živali iz ZOO Ljubljana in Zavoda za gozdove Slovenije. Ris je potovanje dobro prestal in je sedaj že nameščen v prilagoditveni obori v Loškem Potoku, kjer bo bival približno 3 tedne, potem pa bo izpuščen v naravo.

V času karantene v Sloveniji bodo za risa skrbeli lokalni lovci iz lovske družine Loški Potok skupaj z veterinarjem in člani projektne ekipe.

Ljudi naprošajo, da se mu ne približujejo, saj bodo s tem risu povzročili nepotreben stres. Ves čas karantene obora z okolico nadzorovana s kamerami.