Datum objave: 12.06.2019

Kemijski inštitut je podelil prestižne Preglove nagrade za izjemne dosežke v znanosti. Letos so prvič podelili tudi posebna priznanja za sodelovanje pri raziskovalnem delu. Prejela ga je tudi Univerza v Ljubljani, s katero je Kemijski inštitut povezan že od svojega nastanka leta 1946.

Kemijski inštitut in Univerza v Ljubljani sodelujeta na pedagoškem in raziskovalnem področju. To sodelovanje se izkazuje na vrsto različnih načinov. Doktorandke in doktorandi Kemijskega inštituta praviloma vsi doktorirajo na Univerzi v Ljubljani. V času osamosvajanja Slovenije so na leto doktorirali trije doktorandi, v zadnjih letih več kot deset in v najboljših letih tudi več kot 30. Sodelovanje pri raziskovalnem delu poteka v okviru različnih projektov Javne agencije Republike Slovenije za raziskovalno dejavnost, v okviru programskih skupin in drugih projektov, ki se izvajajo v Sloveniji. Tudi v evropskem merilu se Kemijski inštitut in Univerza v Ljubljani  skupaj prijavljata na nekatere najbolj zahtevne projekte evropskega okvirnega programa in jih skupaj uspešno izvajata. Na inštitutu posebno pozornost namenjajo tudi raziskovalni infrastrukturi. Skupaj z Univerzo v Ljubljani so sodelovali pri nakupu vrste raziskovalnih inštrumentov, ki že leta omogočajo vrhunske raziskave.