Datum objave: 16.09.2019

Fakulteta za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani (UL FMF) ob stoletnici UL vabi na fotografsko razstavo, ki bo do 15. januarja 2020 na ogled v Jakopičevem drevoredu v Tivoliju.

Razstavljene fotografije prikazujejo motive s področja matematike in fizike; odkrivanje narave je skozi znanstvenoraziskovalne procese prikazano kot iskanje estetskih teženj očem skritega sveta. Avtorji fotografij so znanstveniki in umetniki, ki so upodobili svoje delo in ga na ogled postavili v odprt javni prostor, kjer lahko vsi podoživljamo njihovo raziskovalno in umetniško zavzetost. S pričujočo razstavo pedagoški, raziskovalni in strokovni delavci UL FMF Univerzi v Ljubljani tudi javno izražajo svoj poklon in ji želijo še dolgo plodno delovanje.