Datum objave: 27.09.2019

Na Dnevu inovativnosti se je podjetjem pod okriljem Pisarne za prenos znanja predstavilo 10 inovacij z Univerze v Ljubljani in trije start-upi iz Ljubljanskega univerzitetnega inkubatorja.

Univerza v Ljubljani pa je bila zastopana tudi na odru dogodka. Mag. Luka Mali, vodja MakerLaba s Fakultete za elektrotehniko UL, je s svojim govorom motiviral obiskovalce Dneva inovativnosti in jih spodbudil k povezovanju institucij znanja in gospodarstva. Poleg tega pa sta kar dva naša raziskovalca predstavila na odru svoji inovacij v 3-minutnem govoru. Dr. Lev Matoh s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo je predstavil NanoPlatino - enostavno metodo nizko-temperaturne priprave Pt katalizatorja. Mag. Damir Grguraš je predstavil Zeleno odrezavanje kovin.

Predstavljene UL inovacije:

• Kostanjev MEDicinski faktor, dr. Janko Božič, Biotehniška fakulteta (v sodelovanju s Tosamo in Medexom);
  • Direktno slikanje nihajnih oblik, prof. dr. Janko Slavič, Fakulteta za strojništvo;
  • Zdravilo za lajšanje simptomov Alzheimerjeve bolezni, dr. Urban Košak, Fakulteta za farmacijo;
  • Lasersko daljinsko varjenje s sprotnim 3D sledenjem zvarnega spoja, prof. dr. Matija Jezeršek, Fakulteta za strojništvo;
  • NanoPlatina - enostavna metoda nizko-temperaturne priprave Pt katalizatorja, dr. Lev Matoh,
    Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo;
  • Detektor površinskih defektov, prof. dr. Matej Kristan, Fakulteta za računalništvo in informatiko;
  • The solution for the continuous production of pharmaceutical solid dispersions containing a porous carrier, prof. dr. Odon Planinšek, Medicinska fakulteta;
  • ReSoil, prof. dr. Domen Leštan, Biotehniška fakulteta (v sodelovanju z Envit)
  • Zeleno odrezavanje kovin - sistem zagotavljanja dovoda kapljevite faze kriogenega medija v rezalno cono pri kriogenem odrezavanju, prof. dr. Franci Pušavec, in mag. Damir Grguraš, Fakulteta za strojništvo;
  • Avtolog.si - inovacija za varen in urejen avtomobilski trg, dr. Matevž Pesek, Vid Klopčič, Fakulteta za računalništvo in informatiko.

Predstavljeni start-upi:

• Pharsol d.o.o.
  • Carpio
  • LAYON Urša Sačer s.p.

Dan inovativnosti, ki ga Pisarna za prenos znanja soorganizira z Gospodarsko zbornico Slovenije, je letos potekal v duhu povezovanja institucij znanja in gospodarstva.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

mizs esrr