Datum objave: 03.10.2019

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani (UL ALUO) vas vabi na

odprtje TRANS-FORM:ACTION, bienalne mednarodne razstave projekta TRANSFORM, ki bo v torek, 15. oktobra 2019, ob 19.00 v pritličju Muzeja sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM), Maistrova 3, Ljubljana.

TRANSFORM je projekt povezovanja umetniških akademij Jugovzhodne Evrope, ki bienalno poteka že od leta 2009 in mladim ustvarjalcem na področju vizualnih umetnosti omogoča profesionalno predstavitev v okviru mednarodne skupinske razstave. V letu 2019, ob priložnosti 100-letnice Univerze v Ljubljani, je organizacijo razstave v Ljubljani prevzela UL ALUO. Sodelovali bodo študentke in študenti akademij iz Zagreba, Sofije, Bukarešte, Skopja, Istanbula in Ljubljane.

Razstava bo odprta od 15. oktobra do 17. novembra 2019, na več lokacijah v Muzejski četrti Metelkova (Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Narodni muzej Slovenije – Metelkova, Slovenski etnografski muzej in Galerija Nočna izložba Pešak).

Pred odprtjem razstave bosta v sklopu projekta potekali tudi:

• TRANSFORMACIJE, razstava ožjega izbora najboljših predlogov za celostno grafično podobo TRANS-FORM:ACTION, ki se v TAM-TAMovi Ulični galeriji na Vegovi odpira v torek, 8. oktobra, ob 17.00;
  • PLACE IN TRANSFORMATION, delavnica z izbranimi študenti gostujočih partnerskih akademij (UL ALUO Erjavčeva, 4. 10.–15. 10.);

Sodelujoče akademije: Akademija likovnih umetnosti, Univerza v ZagrebuDržavna akademija umetnosti v SofijiDržavna univerza umetnosti v BukareštiFakulteta likovnih umetnosti, Univerza sv. Cirila in Metoda v SkopjuUniverza likovnih umetnosti Mimar Sinan v Istanbulu
Partnerji projekta: Univerza v LjubljaniMuzej sodobne umetnosti MetelkovaNarodni muzej Slovenije – MetelkovaSlovenski etnografski muzejKUD MrežaTAM-TAM d.o.o.
Vodji projekta: izr. prof. mag. Žiga Kariž in prof. Alen Ožbolt (UL ALUO)
Kuratorji: Boris Beja, Katja Felle, Staš Kleindienst

#TRANSFORM2019