Datum objave: 07.11.2019

Med 23. in 25. septembrom 2020 bo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani potekala druga mednarodna interdisciplinarna konferenca o hrani in komuniciranju. Cilj konference je razširiti družboslovno-humanistični pogled na hrano, ga povezati z drugimi znanostmi o hrani kot tudi s prehranskimi industrijami ter nevladnimi iniciativami. Vabljeni k oddaji povzetkov do 15. januarja 2020.

Konferenca v ospredje postavlja vlogo komuniciranja pri produkciji, distribuciji in potrošnji hrane v sodobnem času in v prihodnosti. Na konferenci bomo naslavljali diskurze, tekste, narative, politike in druge (tudi tehnološke) komunikacijske forme, ki se razvijajo v odnosu do splošnega nezadovoljstva z obstoječimi prehranskimi sistemi. Pretresli pa bomo tudi vizije za bolj trajnostne in regenerativne oblike proizvodnje hrane v prihodnosti.

Več informacij in podrobnosti o pozivu in konferenci najdete TUKAJ.

Povzetke lahko pošljete v angleškem jeziku prek povezave ali preko

diskurzi o prihodnosti hrane