Datum objave: 18.11.2019

Na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani bo potekala predstavitev aplikativnega projekta o kostanjevem medu. Projekt bo s pomočjo podjetij Tosama d. o. o. in Medex d. o. financirala Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije. Vabljeni 22. novembra 2019 ob 11. uri v predavalnico B5 na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani (Večna pot 111, v Ljubljani).

Ob začetku izvajanja projekta želimo s posebno predstavitvijo opozoriti na posebne lastnosti kostanjevega medu, ki mu omogočajo širšo uveljavitev »kostanjev med kot medicinski med«. Hkrati bodo na predstavitvi raziskave umestili v širši koncept dejavnosti raziskovalnih skupin Univerze v Ljubljani – Biotehniške fakultete, Instituta Jožef Stefan – Odseka za molekularne in biomedicinske znanosti in obeh sodelujočih podjetij Tosama d.o.o. in Medex d.o.o.

Program dogodka

• Uvodni pozdravi gostitelja in pozdravne besede sofinancerjev in soizvajalcev
  • Predstavitve
  • Povzetek vsebine projekta, Oddelek za biologijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani
  • Dodaten zagon izdelkom pod blagovno znamko Vivamel, Tosama d.o.o.
  • Vrhunski kostanjev med odpira nove možnosti v prehrani in osebni negi , Medex d.o.o.
  • Osebna izkaznica kostanjevega medu, Oddelek za živilstvo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani
  • Razprava
    Sodelavci projekta bodo na kratko prestavili nekaj izhodišč za razpravo:
    • medeno, a neprijazno okolje za življenje mikroorganizmov,
    • encimi kot indikatorji biološke aktivnosti,
    • čebelji defenzin eno od naravnih orožij v boju z mikroorganizmi ter
    • novi tehnološki izzivi za čebelarje.

Neformalni pogovor ob pokušanju kostanjevega medu.

Kontakt:

Predstavitev aplikativnega projekta o kostanjevem medu