Datum objave: 22.11.2019

Začela se je nova koncertna sezona Alkademije za glasbo Univerze v Ljubljani (UL AG). Uvod je pripadel Komornemu godalnemu orkestru UL AG pod umetniškim vodstvom doc. Janeza Podleska. Izvedel je noviteto študenta Akademije Jeana Markiča (mentor prof. Jani Golob) Čudežna dežela.

Koncertna sezona letos prinaša deset koncertov koncertnega cikla Tutti (koncerti večjih sestavov) ter 15 koncertov koncertnega cikla Solo e da camera (komorni sestavi in solisti). Zvrstilo se bo več gostovanj ter samostojnih tematskih koncertov. »Naši ansambli in študentje bodo nosilci osrednje proslave ob 100 letnici Univerze v Ljubljani. Koncertna sezona bo poleg koncertov v naših abonmajskih ciklih bogatejša tudi za koncerte, seminarje in druge dogodke, ki bodo potekali v organizaciji posameznih oddelkov naše Akademije. Verjamemo, da bo letos še posebej pestra in bogata,« pravi prof. Marko Vatovec, dekan UL AG.