Datum objave: 13.12.2019

V letu 2020 bodo prvič podelili Cankarjevo nagrado. Zanjo se lahko potegujejo leta 2019 izdana izvirna književna dela v literarnih zvrsteh, v katerih je ustvarjal Ivan Cankar. Predloge za kandidate za Cankarjevo nagrado zbirajo na Slovenskem centru PEN do 8. februarja 2020.

Pobudniki literarne nagrade so predstavniki Slovenskega centra PEN, Univerze v Ljubljani, Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti (SAZU) ter SAZU.

Cankarjeva nagrada je dvoje: je poklon velikemu slovenskemu književniku in hkrati priznanje za najboljše izvirno literarno delo minulega leta v slovenskem jeziku, izdano v knjižni obliki v koledarskem letu, v katerem je objavljen javni poziv. Nagrajeno delo je lahko s katerega koli področja Cankarjevega ustvarjanja (pesniška zbirka, roman, drama, zbirka kratkih pripovedi ali esejev).

Nagrada bo podeljena vsako spomlad – v času umetnikovega rojstnega dne (10. maj).

Več informacij najdete tukaj.

Odprt razpis za prvo Cankarjevo nagrado