Datum objave: 10.04.2020

Ekipa Pisarne za prenos znanja Univerze v Ljubljani je posnela video za raziskovalce in študente, v katerem predstavijo, kdo so in kako vam lahko pomagamo. Poleg tega v videu podajo tudi nekaj idej za krajšanje časa doma med pandemijo koronavirusa.

Z videom želijo sporočiti, da so vam na voljo kljub temu, da niso prisotni na Rektoratu. Stopite v stik z njimi prek e-pošte: ipr@uni-lj.si.

V prihodnjih tednih bodo posneli še 10 videov, v katerih bodo odgovarjali na vprašanja, ki jih raziskovalci pogosto zastavljate. Ogledali si jih boste lahko na njihovi spletni strani in na njihovem YouTube kanalu.

Storitve Pisarne za prenos znanja za zaposlene in študente UL:

• pomagamo pri prepoznavanju potencialnih inovacij;
  • svetujemo glede patentibilnosti;
  • vodimo postopke prevzema službenih izumov;
  • svetujemo pri strategiji pravnega varstva intelektualne lastnine;
  • vodimo postopke za pridobitev patenta oz. drugih pravic industrijske lastnine;
  • pomagamo pri promociji in iskanju industrijskih partnerjev;
  • vodimo pogajanja o sklenitvi pogodb o prodaji oz. licenciranju pravic intelektualne lastnine;
  • pomagamo pri ustanavljanju odcepljenih (spin-out) podjetij v sodelovanju z Ljubljanskim univerzitetnim inkubatorjem (LUI);
  • nudimo pravno pomoč pri sestavljanju razvojno-raziskovalnih pogodb;
  • izvajamo izobraževanja o pravnem varstvu in trženju intelektualne lastnine;
  • ozaveščamo zaposlene na Univerzi v Ljubljani o pomenu intelektualne lastnine;
  • svetujemo glede avtorske pravice.