Datum objave: 17.04.2020

Pisarna za prenos znanja odgovarja na najbolj pogosta vprašanja raziskovalcev Univerze v Ljubljani. Na vprašanji: »Ali moj izum izpolnjuje kriterije za pridobitev patenta?« in »Kako vem, ali moj izum predstavlja novost in je na inventivni ravni?« v videu odgovarja dr. Marijan Leban.

Marijan Leban, dr. znanosti s področja elektrotehnike, se z upravljanjem intelektualne lastnine in njenim prenosom v gospodarstvo ukvarja že od leta 2007, ko je Univerza v Ljubljani vzpostavila sistem upravljanja z izumi. V Pisarni za prenos znanja skrbi za identifikacijo, pravno varstvo in licenciranje izumov na področju tehnike. Preberite si več o sodelavcih Pisarne in si oglejte video o tem, pri čem vse vam lahko pomagajo.

Vas zanima več? Imate še več vprašanj? Stopite v stik z njimi.

Prihodnjič bodo odgovarjali na vprašanje »Kdo in kdaj mora o nastanku izuma obvestiti univerzo v ljubljani (Pisarno za prenos znanja) in v katerem primeru?« Video si boste lahko ogledali na njihovi spletni strani in na njihovem YouTube kanalu.

Katere storitve Pisarna za prenos znanja nudi zaposlenim in študentom?

• Pomagamo pri prepoznavanju potencialnih inovacij;
  • svetujemo glede patentibilnosti;
  • vodimo postopke prevzema službenih izumov;
  • svetujemo pri strategiji pravnega varstva intelektualne lastnine;
  • vodimo postopke za pridobitev patenta oz. drugih pravic industrijske lastnine;
  • pomagamo pri promociji in iskanju industrijskih partnerjev;
  • vodimo pogajanja o sklenitvi pogodb o prodaji oz. licenciranju pravic intelektualne lastnine;
  • pomagamo pri ustanavljanju odcepljenih (spin-out) podjetij v sodelovanju z Ljubljanskim univerzitetnim inkubatorjem (LUI);
  • nudimo pravno pomoč pri sestavljanju razvojno-raziskovalnih pogodb;
  • izvajamo izobraževanja o pravnem varstvu in trženju intelektualne lastnine;
  • ozaveščamo zaposlene na Univerzi v Ljubljani o pomenu intelektualne lastnine;
  • svetujemo glede avtorske pravice.

Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani - Znanje je nalezljivo

Stopite v stik s Pisarno:
ipr@uni-lj.si