Datum objave: 11.05.2020

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani že od leta 2010 vsak tretji teden v maju organizira sejem akademske knjige Liber.ac, ki v Foersterjevem vrtu za fakulteto tradicionalno poveže članice Univerze v Ljubljani ter različne akterje s področja knjižne produkcije in promocije akademske knjige. Ker se v letošnjem maju v mestu ni mogoče družiti v obsegu, kot bi si želeli, so se odločili, da vsebinsko zasnovo spremljevalnega programa prestavijo na maj 2021, letošnjo prireditev pa izvedejo malo drugače in jo preselijo v virtualno okolje.

Tako so za vas pripravili Liber.@c 2020: Knjige z vrta. Po spletnih stopinjah v mesto. Prvi del – Knjige z vrta – se nanaša na spletni knjižni sejem, ki bo trajal od 18. do 24. maja in bo v čim širši meri povezal založnike akademskih knjig. Namesto na Foersterjevem vrtu bo tako knjige mogoče kupiti v spletnem vrtu. V drugem delu – Po spletnih stopinjah v mesto – bo oder prav tako zamenjal splet. Z »jagodnim izborom« skrbno pripravljenih spletnih spremljevalnih dogodkov vas bodo popeljali na arheosprehod in na ogled ljubljanskih invazivnih rastlin, spoznali boste prostorsko sintakso Emone in si ogledali razstavo fotografij, pogovor bo tekel o digitalnih sledeh, prisluhnili boste orglicam na pariških ulicah in še in še. Spremljevalni program se bo na spletni strani sejma odvrtel v dneh od 19. do 21. maja.

Liber