Datum objave: 13.05.2020

Pisarna za prenos znanja odgovarja na najbolj pogosta vprašanja raziskovalcev Univerze v Ljubljani. Na vprašanje »Kakšen je postopek prevzema službenega izuma na Univerzi v Ljubljani in kdo poskrbi za pravno varstvo?« v videu odgovarja dr. Gabriela Droga Mazovec.

Gabriela Droga Mazovec je doktorica s področja biokemije in molekularne biologije, ki je vrsto let delovala kot raziskovalka tako na akademskem področju kot tudi v gospodarstvu. V Pisarni skrbi za identifikacijo in pravno varstvo izumov na področju naravoslovnih ved.

Preberite si več o sodelavcih Pisarne in si oglejte video o tem, pri čem vse vam lahko pomagajo.

Vas zanima več? Imate še več vprašanj? Stopite v stik z njimi.

Stopite v stik s Pisarno:

Dosedanji video odgovori:
Zakaj kot raziskovalec sodelovati s podjetji?
Najprej patent, nato članek!
Kdo mora o nastanku izuma obvestiti UL?
Kriteriji za pridobitev patenta
Kdo smo in kako vam lahko pomagamo?