Datum objave: 04.06.2020

Pisarna za prenos znanja odgovarja na najbolj pogosta vprašanja raziskovalcev Univerze v Ljubljani. Na vprašanje, kako se deli prihodek od kupnine ali licenčnine izuma, know-howa, patenta oz. predmeta pogodbe (t.i. inovacijski prihodek), v videu odgovarja Nina Smerdu.

Nina Smerdu je univerzitetna diplomirana pravnica z opravljenim pravniškim državnim izpitom in strokovnim izpitom za zastopnico za znamke in modele. V Pisarni koordinira postopek prevzema službenih izumov, skrbi za svetovanje o varstvu intelektualne lastnine in sestavlja ter pregleduje pogodbe o prenosu pravic intelektualne lastnine.

Preberite si več o sodelavcih Pisarne in si oglejte video o tem, pri čem vse vam lahko pomagajo.

Vas zanima več? Imate še več vprašanj? Stopite v stik z njimi.

Stopite v stik s Pisarno:

Dosedanji video odgovori:
V čem so razlike med licenčno in pogodbo o prenosu pravic intelektualne lastnine?
Kako potekata trženje in promocija službenih izumov?
Postopek prevzema službenega izuma na ul in pravno varstvo
Zakaj kot raziskovalec sodelovati s podjetji?
Najprej patent, nato članek!
Kdo mora o nastanku izuma obvestiti UL?
Kriteriji za pridobitev patenta
Kdo smo in kako vam lahko pomagamo?