Datum objave: 11.06.2020

Pisarna za prenos znanja odgovarja na najbolj pogosta vprašanja raziskovalcev Univerze v Ljubljani. Kaj je ključno pri sklepanju razvojno-raziskovalnih pogodb, v videu pove vodja Pisarne Urša Jerše.

Urša Jerše je univerzitetna diplomirana pravnica z opravljenim državnim pravosodnim izpitom, ki na področju prenosa znanja deluje že vrsto let. Poleg vodenja Pisarne, pomaga raziskovalcem pri pogajanjih in sklepanju razvojno-raziskovalnih pogodb z gospodarstvom ter v primeru komercializacije intelektualne lastnine tudi pri pogajanju in oblikovanju licenčnih pogodb oz. pogodb o prenosu pravic intelektualne lastnine.

Preberite si več o sodelavcih Pisarne in si oglejte video o tem, pri čem vse vam lahko pomagajo.

Vas zanima več? Imate še več vprašanj? Stopite v stik z njimi.

Stopite v stik s Pisarno:

Dosedanji video odgovori:
Kako se deli prihodek od kupnine in licenčnine izuma?
V čem so razlike med licenčno in pogodbo o prenosu pravic intelektualne lastnine?
Kako potekata trženje in promocija službenih izumov?
Postopek prevzema službenega izuma na ul in pravno varstvo
Zakaj kot raziskovalec sodelovati s podjetji?
Najprej patent, nato članek!
Kdo mora o nastanku izuma obvestiti UL?
Kriteriji za pridobitev patenta
Kdo smo in kako vam lahko pomagamo?