Datum objave: 17.06.2020

Univerza v Ljubljani sodeluje s črnogorskimi institucijami v okviru projekta »Fostering Internationalization at Montenegrin HEIs through Efficient Strategic Planning / IESP«. V projekt, ki se je začel izvajati v lanskem novembru, je skupno vključenih devet partnerjev. Cilj projekta je povečanje mednarodne prepoznavnosti sodelujočih črnogorskih univerz in institucij z zagotavljanjem kakovostnega modela za krepitev različnih vidikov internacionalizacije.

V tem tednu (16. 6. in 18. 6. 2020) poteka spletno usposabljanje s področja priprave strategije internacionalizacije. Delavnica je namenjena predstavitvi metodologije, ki bo udeležencem v pomoč pri pripravi strategije internacionalizacije za posamezno institucijo. V okviru projekta je predvideno, da pripravijo strategijo internacionalizacije Univerza v Donji Gorici, Univerza Mediterranean in Univerza v Črni gori. Delavnico vodi prof. dr. Tomaž Čater s Katedre za management in organizacijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.