Datum objave: 10.07.2020

Botanični vrt Univerze v Ljubljani (UL), ki deluje v okviru Oddelka za biologijo Biotehniške fakultete UL, letos praznuje 210 let. Osrednja slovesnost bo 11. julija, ko bodo v Botaničnem vrtu UL odkrili kip Franca Hladnika, prvega vodje botaničnega vrta, in zasadili potomko Marmontove lipe, ki jo je ob otvoritvi vrta leta 1810 posadil guverner ilirskih provinc maršal Avguste Marmont.

Botanični vrt UL že 210 let varuje domačo floro z več kot 20 tisoč enotami v raziskovalnih zbirkah. Med rastlinami, ki v vrtu rastejo že 210 let, so rumeni dren, hladnikov volčič, hladnikija, Fleischmannov rebrinec in še več kot 447 drugih vrst flore. Aktivnosti v letošnjem letu pa so predstavili na posebni novinarski konferenci, na kateri sta sodelovala vodja vrta dr. Jože Bavcon in pomočnica vodje vrta dr. Blanka Ravnjak.

Botanični vrt skrbi tudi za vrt pred rektoratom UL na Kongresnem trgu. Lani jeseni so ponovno nasadili vrtnice Ljubljana in Red Leonardo v skladu z univerzitetnimi barvami.