Datum objave: 16.07.2020

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi študentke in študente etnologije in kulturne antropologije, pa tudi zainteresirane študente sorodnih humanističnih in družboslovnih smeri (geografija, kulturologija, turistični študiji, zgodovina, sociologija ...) na Etnološki tabor treh dolin. Potekal bo od 22. do 27. septembra na Solčavskem (Logarska dolina, Matkov kot, Robanov kot).

Ob dopoldnevih boste na predavanjih spoznavali sodobne etnološke in antropološke pristope k preučevanju naravne in kulturne dediščine, meja in obmejnosti, odročnosti in ekologije, varovanih območij, ruralno-urbanih dinamik, nato pa boste izbrane teme osvetljevali in poglabljali tudi sami, z etnografskim raziskovanjem na Solčavskem, samostojno ali v manjših skupinah. Ob večernem druženju bo ob razvedrilu čas tudi za analizo in evalvacijo zbranega gradiva. Na taboru boste sodelovali tako s priznanimi slovenskimi etnologi in kulturnimi antropologi kot z lokalnimi akterji in prebivalci Solčavskega.

Več informacij najdete tukaj.