Datum objave: 01.10.2020

V sredo, 30. septembra 2020, smo organizirali spletno predstavitev za tuje študente, vpisane v študijske programe Univerze v Ljubljani. Dogodka se je udeležilo okrog 700 študentov. Predstavili smo uporabne informacije glede študija na Univerzi v Ljubljani in bivanja v Sloveniji.

V okviru predstavitve so se študenti seznanili z informacijami glede ureditve zdravstvenega zavarovanjaprijave začasnega bivališčabivanja v Študentskem domuprevoza v Ljubljanisubvencionirane prehrane in možnosti štipendiranja. Sledila je predstavitev Kariernih centrov Univerze v Ljubljanitutorstva ter obštudijskih in drugih dejavnosti, ki jih za študente organiziramo na Univerzi v Ljubljani. Predstavili smo Leto plus, v sklopu katerega lahko študenti pridobijo jezikovne in druge spretnosti, strokovna znanja z izbranih študijskih področij ter seznanili študente s kulturo, zgodovino in ustavno ureditvijo Slovenije.

Predstavitev za tuje študente si lahko ogledate tukaj.