Datum objave: 22.10.2020

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti! in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport vas vabita, da se v sredo, 28. oktobra 2020, ob 16.00 uri udeležite virtualnega informativnega dogodka z naslovom Predstavitev načina prijave novih projektov v Obzorju Evropa.

Namen dogodka je predstaviti postopek prijave novih raziskovalnih projektov (HERA, MSCA, ERC) v okviru programa Obzorje Evropa in primere dobrih praks. Poseben poudarek bo namenjen vlogi institucij in njihovih vodstev. Spregovorili bomo o razpisih in njihovih pogojih, kriterijih in novostih programov.

Dogodek je namenjen tako raziskovalcem kot vodstvom. Izvedli ga bomo preko platforme Zoom, na njem pa bodo sodelovali:

• Darija Valančič, Nacionalna kontaktna oseba za Obzorje 2020 - pravne in finančne zadeve pri MIZŠ,
  • Stojan Sorčan, Nacionalna kontaktna oseba za Obzorje 2020 - ukrepi Marie-Skłodowska-Curie (MSCA) pri MIZŠ,
  • Erica Mezzoli, prejemnica Marie Sklodowska-Curie Individual Fellowship (MSCA IF) štipendije, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani,
  • Andreja Umek Venturini, Nacionalna kontaktna oseba za Obzorje 2020 - Evropski raziskovalni svet (ERC), Informacijske in komunikacijske tehnologije (ICT) pri MIZŠ
  • prof. dr. Marta Verginella, prejemnica ERC Advanced Grant projekta EIRENE, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani,
  • Davor Kozmus, Nacionalna kontaktna oseba za HERA (Humanities in European Research Area) in CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Science in Europe),
  • dr. Matija Čresnar, vodja raziskovalne skupine v sklopu projekta ENTRANS (Encouters and Transformations in Iron Age Europe), ki ga je finančno podprla fundacija HERA (Humanities in European Research Area) Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani.

Prijave za dogodek: https://uni-lj-si.zoom.us/j/96539194392
Meeting ID: 965 3919 4392