Datum objave: 24.11.2020

V okviru Programa usposabljanj za kulturo kakovosti VABIMO ZAPOSLENE UNIVERZE V LJUBLJANI NA e-USPOSABLJANJE

USPEŠNO JAVNO NASTOPANJE V ANGLEŠČINI

Vas muči trema pred javnim nastopanjem, toliko bolj, če morate svojo temo predstaviti v angleščini? Pridružite se udeležencem usposabljanja in prepričali se boste, da je ta oreh mogoče streti! Kot so se slušatelji, ki že imajo izkušnje z našim programom:

»Zelo vzpodbudno. Seminar je povečal mojo samozavest pri nastopanju v tujem jeziku.«

»Zelo pozitivno. Izjemno dobra kombinacija teorije in vaj po korakih. Nadgradila sem dosedanje izkušnje in izboljšala svoj javni nastop.«

»Ker sem začetnica v svetu konferenc, me je bilo prav strah, kako bom pripravila prvo predstavitev – in sedaj imam jasen pogled na to, kako strukturirati javni nastop.«

IZVAJALKA: lekt. dr. Cvetka Sokolov (Center za pedagoško izobraževanje, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Oddelek za anglistiko in amerikanistiko)

TRAJANJE: 15 ur (na štirih srečanjih):

• četrtek, 10. 12. 2020, od 9.00 do 12.15
  • petek, 11. 12. 2020, 16.00 do 19.15
  • četrtek, 17. 12. 2020, od 9.00 do 12.15
  • petek, 18. 12. 2020, 16.00 do 18.30

NAČIN IZVEDBE: interaktivna spletna izvedba na daljavo (s pomočjo videokonferenčnega sistema ZOOM).

Delavnica vključuje tudi delo doma: naloge za razvijanje določenih vidikov javnega nastopanja in pripravo kratkega javnega nastopa.

Usposabljanje je namenjeno zaposlenim, ki so večkrat soočeni z izzivom nastopanja v tujem jeziku. Zaradi številnih usposabljanj, ki so v okviru projekta INOVUP namenjena pedagogom in krepijo podobne veščine, je to usposabljanje v prvi vrsti namenjeno nepedagoškim delavcem.

Udeleženci se bodo v teoretičnem delu seminarja seznanili z osnovnimi značilnostmi javnega govora in nastopanja. Predstavljeni bodo različni načini in možnosti priprave prepričljive, učinkovite in zanimive javne predstavitve v angleškem jeziku.

Na srečanjih, ki bodo prilagojena spletnemu okolju, bo izvajalka teoretične vidike povezala s prakso v obliki:

• govornih vaj v manjših skupinah na enostavne, sugerirane teme (priprava, govor, povratna informacija v skupinicah, analiza opravljenih vaj v celotni skupini),
  • vaj za posamezne vidike govornega nastopa (kako začeti, tehnike za stik s publiko, tehnike za poudarjanje pomembnih informacij itn.).
  • povzetek bistvenih poudarkov, obravnavanih na prvih srečanjih,
  • analiza videoposnetka govornega nastopa v angleščini (po danih kriterijih),
  • desetminutna vnaprej pripravljena predstavitev v angleščini  s strokovnega področja udeleženca,
  • razčlenjevanje nastopa in pogovor o dobrih plateh in o vidikih, ki bi jih bilo treba izboljšati.

Udeleženci bodo v diskusiji lahko sodelovali v angleščini ali slovenščini.

Udeleženci bodo za udeležbo prejeli potrdilo o udeležbi. Pogoj za prijavo je udeležba na vseh srečanjih usposabljanja.

Usposabljanje bo potekalo v okviru Programa usposabljanja za kulturo kakovosti UL. V primeru, da ste se delavnice že udeležili, vas prosimo, da se ne prijavljate in s tem omogočite udeležbo kolegom.

Dodatne informacije:

PRIJAVNICA NA USPOSABLJANJE: VSA PROSTA MESTA SO ZAPOLNJENA

Prijava poteka preko Sharepoint-a in je aktivirana preko aktivnega imenika vaše članice – za dostopanje uporabite svoje običajno uporabniško ime in geslo (kot npr. za vašo elektronsko pošto). Če se vam ob prijavi pokaže obvestilo »Kritična napaka«, vklopite »Združljivostni pogled«. To naredite tako, da kliknete »Orodja« -> »Nastavitve združljivostnega pogleda« -> »Dodaj« (s čimer se »uni-lj.si« prestavi v spodnje okno, kjer so dodana spletna mesta za združljivostni pogled).

Rok za prijavo je do zapolnitve prostih mest.

Zaradi izrazito praktične in aktivne narave dela je število udeležencev omejeno na 12.

Udeležba je brezplačna, prijavijo se lahko zaposleni na Univerzi v Ljubljani.

Vljudno vabljeni!