Datum objave: 02.12.2020

»Pokaži mi svoje odpadke in povedal ti bom, kdo si. Pokaži mi, koliko odpadkov proizvedeš, in povedal ti bom, v kakšni družbi živiš,« je v eni svojih knjig pojasnil antropolog Thomas Hylland Eriksen. V aplikativnem interdisciplinarnem raziskovalnem projektu razširjamo Eriksenovo zamisel z raziskavo, ki je osredinjena tako na nevidno življenje odpadkov kot tudi na ljudi, ki se ukvarjajo s proizvodnjo in ravnanjem z odpadki – od potrošnikov do smetarjev. V projektu sodelujejo in izkušnje izmenjujejo partnerji iz Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti, Univerze v Ljubljani, Fakultete za elektrotehniko (Laboratorij za Multimedijo/Laboratorij za Telekomunikacije) ter podjetja CVS Mobile.

Več informacij v naših Raziskovalnih novicah.