Datum objave: 18.05.2021

Vabljeni na spomladansko srečanje Doktorske šole, ki bo v četrtek, 20. maja 2021, ob 17.30 uri. Namen srečanja, ki je del izobraževalnega procesa doktorskih študentk in študentov Univerze v Ljubljani, je doktorandke in doktorande opolnomočiti z generičnimi znanji, ki jih bodo potrebovali tako v okviru doktorskega študija kot tudi kasneje v karieri.

Osrednja tema tokratnega izobraževanja bo odprta znanost, o prednostih in izzivih katere bosta spregovorila dr. Aleksander Hasgall, vodja Sveta za doktorsko izobraževanje pri Evropskem združenju univerz in slovenska ambasadorka odprte znanosti pri EURODOC dr. Ana Slavec. V drugem delu bomo govorili o doktorskem študiju po pandemiji, o odlični komunikaciji znanosti in o drugih temah, pomembnih za doktorski študij.

Izobraževanje bo organizirano na hibriden način – ob upoštevanju vseh priporočil NIJZ v veliki dvorani Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani (na varen način glede na trenutne epidemiološke razmere sprejme 95 oseb) in prek videokonferenčnega sistema ZOOM. Meeting ID: 935 3718 3940 in passcode: 804656.

Za udeležbo na izobraževanje v živo se prijavite prek portala POPR.

17.30–17.35

Uvodni pozdrav Predstojnica Doktorske šole UL, prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela

17.35–17.40

Pozdravni nagovor rektorja prof. dr. Igor Papič