Datum objave: 18.05.2021

V četrtek, 3. junija 2021, bo v videokonferenčnem okolju MS Teams potekal 6. nacionalni posvet projekta INOVUP z naslovom Dobre pedagoške prakse za spodbujanje študijske zavzetosti v akademski skupnosti. Posvet se bo začel ob 10. uri in zaključil ob 15. uri. Namenjen je visokošolskim učiteljicam, učiteljem, sodelavkam, sodelavcem, strokovnim delavkam, delavcem in študentkam, študentom visokošolskih zavodov ter drugi zainteresirani javnosti.

Na posvetu bomo razmišljali o načinih, kako lahko (tudi na daljavo) učiteljice in učitelji podprejo bolj ponotranjene oblike učne motivacije in zavzetosti pri študentkah in študentih. Pri tem bomo kot eno izmed ključnih motivacijskih sredstev poudarili odnosne kompetence učiteljice, učitelja oziroma njeno, njegovo zmožnost biti zahteven in podporen hkrati. Skupaj bomo izmenjevali dobre prakse vzpostavljanja takšnih odnosov s študentkami, študenti, ki vodijo v visoko zavzetost in kakovostno znanje. Svoje videnje dobrih praks podpiranja visoke učne zavzetosti bodo tako na plenarnem predavanju kot okrogli mizi z nami delili tudi študenti in študentke.

Celoten program posveta je objavljen tukaj.

Več o projektu INOVUP si lahko preberete na spletni strani.