Datum objave: 31.05.2021

Priložnosti

Naslednja delavnica z ambasadorjem zaposlitve zveze EUTOPIA bo 25. maja

Po Evropi že poteka niz delavnic »Kako najti službo v/na …«, v katerih predloge podajajo ambasadorji zaposlitve zveze EUTOPIA!
Maja so potekale delavnice za Španijo in Francijo, zdaj pa je čas za postanek na Švedskem.

Ambasador zaposlitve zveze EUTOPIA z Univerze v Göteborgu vas naslednji torek, 25. maja, ob 18.00 vabi na delavnico z naslovom Kako najti službo na Švedskem.

Predvidena vsebina delavnice:

• kje poiskati zaposlitev na Švedskem,
  • kaj švedski delodajalci iščejo v vašem življenjepisu,
  • kako oblikovati spremno pismo,
  • koristni nasveti o tem, kje najti konkretnejšo pomoč.

Prijavite se tukaj.

Konferenca zveze EUTOPIA za podiplomske študente politologije in mednarodnih odnosov – poziv k oddaji prispevkov

Konferenca zveze EUTOPIA za podiplomske študente politologije in mednarodnih odnosov bo potekala 16. in 17. septembra 2021 v virtualnem okolju, glavna tema pa bo »Proučevanje sodobnih globalnih politik: Diskurz, čustva, (ne)gotovost in širše«. Ta konferenca je prostor za izmenjavo najnovejših metodologij z različnih področij – od proučevanja diskurzov do narativov in širše vsebinske analize kvalitativnih podatkov – ter za premislek o njih.

Zlasti bomo veseli prispevkov, ki:

• povezujejo različne metodološke pristope in metode znotraj ene ali več disciplin,
  • poglobljeno obravnavajo metodologijo in metode raziskovalnega članka ali doktorske disertacije, vključno s podrobnostmi, kot so kodirne knjige, kodirni postopki in izbira podatkov,
  • v okviru raziskovalnega procesa proučujejo osebnost strokovnjaka, vključno z etničnim poreklom, narodnostjo, spolom, veroizpovedjo itd.,
  • kažejo, kako je avtor(-ica) povezal(-a) teoretični okvir z metodologijo,
  • raziskujejo učinke pandemije na snovanje raziskav in raziskovalne prakse.
  • Poleg tega doktorande vabimo, naj predložijo poglavje ali del o metodologiji iz svoje disertacije ter ga pospremijo s teoretičnim ozadjem, če želijo dobiti povratne informacije.

Pošljite nam povzetke na  do 30. maja 2021.
Dodatne informacije najdete tukaj.

Poletna šola v Ljubljani – Vzemi najboljše z vzhoda in zahoda

Poletna šola v Ljubljani bo potekala po spletu od 5. do 23. julija 2021Dodiplomski študenti in diplomanti lahko izbirajo med 27 spletnimi programi, na katerih bo predavalo 29 visoko usposobljenih akademikov iz 18 držav in 26 institucij.
Študenti se lahko prijavijo na enega ali dva programa in pridobijo do 14 kreditnih točk po ECTS. Seznam spletnih programov >>
Rok za zgodnje prijave: 12. maj 2021/zadnji rok za prijavo: 10. junij 2021.
Za več informacij in spletno prijavo obiščite spletišče programov >>

Doktorska poletna šola v Ljubljani

Spletni programi v okviru doktorske poletne šole v Ljubljani so namenjeni doktorandompodoktorskim študentomakademikom in strokovnjakom z različnih področij in z vsega sveta. V okviru specializiranih enotedenskih spletnih programov bodo predavali uveljavljeni mednarodni akademiki. Udeleženci se lahko prijavijo na enega ali dva programa (prijava na dva programa prinaša popust). Seznam spletnih programov >>
Rok za zgodnje prijave: 17. maj 2021/zadnji rok za prijavo:21. junij 2021.
Za več informacij in spletno prijavo obiščite spletišče programov >>>

Program BaPIS, priložnost za proučevanje tematskih vprašanj z globalnega vidika

Predvpis za program interdisciplinarnega študija v Barceloni (BaPIS) je zdaj odprt za vse študente zunaj univerze UPF. Program študentom univerze UPF in zunaj nje ponuja odlično priložnost za pridobivanje interdisciplinarnega znanja in dopolnitev predmetnika. Vsestranska šola prinaša vrsto tem, obravnavanih z uporabo aktivne učne metodologije z različnimi poudarki. Različni predmeti obravnavajo z globalnega vidika tematska vprašanja, kot je etika v globaliziranem svetu ali inovacije v pravu. Dodatne informacije.

Opomnik

ICUR 2021: Še vedno lahko predložite povzetke

Mednarodna konferenca o dodiplomskem raziskovanju (ICUR) je letna, dvodnevna akademska konferenca, na kateri se predstavijo najboljši dodiplomski raziskovalci z vsega sveta. ICUR spodbuja mednarodno povezovanje in interdisciplinarne pogovore med dodiplomskimi študenti partnerskih institucij.
Konferenca ICUR 2021 bo potekala 28. in 29. septembra 2021.

Povzetke za konferenčno izdajo 2021 lahko predložite do 2. junija 2021 do polnoči, in sicer tako, da na spletišču konference ICUR izpolnite obrazec. V enem mesecu po roku, tj. 2. juniju, boste prejeli informacije o rezultatu vaše predložitve.

Več informacij najdete na tej povezavi in spletišču konference ICUR. Razpis za zbiranje povzetkov najdete tukaj.

Poletne šole univerz zveze EUTOPIA

V nadaljevanju najdete seznam vseh različnih poletnih šol, ki jih priporočajo univerze zveze EUTOPIA.
Za več informacij kliknite na posamezno poletno šolo.

Koledar

30. april–22. junij
Program doktorske mobilnosti zveze EUTOPIA DocMob – poziv k oddaji prijav

30. april–30. junij