Datum objave: 01.06.2021

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Fontanigge: Šola solinarstva, ki bo v petek, 4. junija 2021, ob 19. uri na razstavišču Monfort, Obalne galerije Piran v Portorožu. Razstava predstavlja projekt Po kreativni poti do znanja, sodelovanje z gospodarstvom in negospodarstvom. Projekt so razvili na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, sodelovale pa so še štiri članice Univerze v Ljubljani: Fakulteta za arhitekturo, Pedagoška fakulteta in Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani. Pri projektu sta sodelovala tudi Zavod za varstvo kulturne dediščine OE Piran in podjetje Soline.

Razstavo – predstavitev projekta kot umetniške forme so, ob finančni podpori Sklada Univerze v Ljubljani za umetniško področje, pripravile Biotehniška fakulteta, Fakulteta za arhitekturo ter Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani.

Šola Solinarstva