Datum objave: 15.07.2021

Kategorija: Eutopia

Novice o konzorciju

Nova knjiga Marie Koinove (Univerza v Warwicku) Diaspora Entrepreneurs and Contested States

Avtorica v knjigi ponuja novo razumevanje štirih vrst podjetnikov v diaspori na podlagi njihovih povezav z nepriznanimi državami in različnih globalnih okvirov ter teorijo o njihovih interakcijah z zunanjimi politikami držav gostiteljic, matičnimi vladami, strankami, nedržavnimi akterji, ključnimi dogodki in omejenimi globalnimi vplivi.

Več informacij najdete na tej povezavi.

Dogodki

Göteborška mednarodna raziskovalna konferenca 2021 o cilju trajnostnega razvoja 8 bo potekala v kombinirani obliki (fizično in virtualno) 26. in 27. avgusta. Mednarodni in švedski raziskovalci se bodo zbrali ter razpravljali o cilju trajnostnega razvoja 8 v Agendi 2030, da bi spodbudili trajnostno in vključevalno gospodarsko rast, zaposlovanje in dostojno delo za vse.

V okviru grozda za visoko šolstvo in raziskave na področju trajnostnega razvoja pri mednarodnem združenju univerz IAU (International Association of Universities) je Univerza v Göteburgu zadolžena za cilj trajnostnega razvoja 8: Dostojno delo in gospodarska rast. V grozdu je za vsak cilj trajnostnega razvoja zadolžena ena univerza, rezultat tega pa je globalna mreža univerz. Namen pobude za cilj trajnostnega razvoja 8 na Univerzi v Göteburgu je mobilizirati akademsko delo in politično interakcijo v lokalnih ter globalnih okvirih skupaj z osmimi satelitskimi univerzami z vsega sveta.
Na začetku letošnjega leta so se začeli izvajati številni tematski pregledi in pripravljati dokumenti za razpravo, ki bodo podlaga za raziskave in politično interakcijo ter sodelovanje z drugimi deležniki.

Več informacij o programu in prijavi najdete tukaj.

Priložnosti

Delovno mesto v Študentskem možganskem trustu zveze EUTOPIA EUSTT

EUSTT išče ustvarjalca vsebin in strokovnjaka za komuniciranje.
Zadolženi boste za izvedbo nalog, potrebnih za povečanje našega občinstva ter doseganje univerzitetnih skupnosti vseh univerz članic zveze na mednarodni ravni.
Te naloge vključujejo:

• oblikovanje korporativnega/promocijskega gradiva,
  • pripravo vizualnih in pisnih vsebin,
  • upravljanje kanalov v družbenih omrežjih,
  • urejanje in upravljanje vsebin na spletišču,
  • udeležba na sestankih odbora in prispevanje novih idej.

Prijavo pošljite na do 31. 7. 2021!
Dodatne informacije

Mednarodna poletna šola ALUO UL Dnevi črk v Ljubljani 2021 – Ustvarite svojo šablonsko pisavo z Lauro Meseguer!

Intenzivna štiridnevna delavnica (9.–13. september 2021), organizirana pod okriljem Akademije za likovno umetnost in oblikovanje, študentom prinaša priložnost, da ustvarijo nabor šablonskih črk, dovolj obsežen za delo z besedami in stavki za ustvarjanje grafičnih del. Študenti bodo razvili sposobnost oblikovanja celotne abecede.
Rok za prijavo je 16. julij.

Dodatne informacije

Opomnik

Poletne šole univerz zveze EUTOPIA
V nadaljevanju najdete seznam vseh različnih poletnih šol, ki jih priporočajo univerze zveze EUTOPIA.
Za več informacij kliknite na posamezno poletno šolo.

Koledar

7. junij–27. avgust
Poletni program »Podatkovna znanost za družbeno dobro« (Univerza v Warwicku)

5.–23. julij