Datum objave: 22.10.2021

Skupnost evropskih univerz (EUC) vabi študentke in študente vseh stopenj k sodelovanju na konferenci o prihodnosti Evrope. Sodelovanje je odlična priložnost za izmenjavo mnenj med vrstniki z 41 zvez evropskih univerz, spodbujenje večjezičnosti ter razvijanje medkulturnih kompetenc. Sodelujoče in sodelujoči ob koncu projekta prejmejo certifikat o sodelovanju.

Zainteresirani lahko sodelujejo pri štirih različnih aktivnostih:

1. VEČJEZIČNA DIGITALNA PLATFORMA
    Prispevajte ideje o prihodnosti Evrope na večjezični digitalni platformi in se povežite s študentkami in študenti iz vse Evrope.

Za več informacij pišite na: Alix DUTHOIT: ; Khaldia CHOUAT: ; Gladys GROS-DESORMEAUX: .

2. PRVO SREČANJE ZDRUŽENJA ŠTUDENTOV EVROPSKIH UNIVERZITETNIH ZVEZ
    European_Student_Assembly_handbook.pdf
    Marca 2022 se bo srečanja v Strasbourgu udeležilo 200 študentov. Skupaj bodo oblikovali predloge za prihodnost Evrope. Prijavite se TUKAJ do 14. novembra 2021.

Za več informacij pišite na: Elena SCHULZ-RUHTENBERG: ; Constance CHEVALLIER-GOVERS: Khaldia CHOUAT: .

3. MANIFEST O PRIHODNOSTI EVROPSKIH UNIVERZ
    Kako so videti evropske univerze prihodnosti? Prispevajte svoje ideje in skupaj z vrstniki ustvarite manifest.

Za več informacij pišite na: Lou GRIMAL: ; Anne-Sophie NARDELLI: ; Khaldia CHOUAT: .

4. PROMOCIJA VEČJEZIČNOSTI IN VEČKULTURNOSTI
    Vas zanima kulturna in jezikovna raznolikost Evrope? Se srečujete z večjezičnostjo in večkulturnostjo vsak dan? Prispevajte ideje, organizirajte dogodek ali pripravite svoj projekt na temo večjezičnosti in/ali večkulturnosti.

Za več informacij pišite na: Aurélien BROSSARD: ; Claire CARLES-HUGUET: ; Freiderikos VALETOPOULOS: ; Khaldia CHOUAT: .

Več informaciji o konferenci in posameznih aktivnostih je dostopnih na EUC spletni strani. Vabljeni k sodelovanju!