Datum objave: 26.10.2021

Na tretjem dogodku Znanost za vse – predstavitve dosežkov članov Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL) bo prof. dr. Martin Čopič predstavil, kako ogljikov dioksid povzroča klimatske spremembe, kaj lahko glede na različne scenarije pričakujemo v naslednjih desetletjih ter kaj je treba storiti na globalni in lokalni ravni, da bo povišanje povprečne globalne temperature ostalo na znosni ravni. Na dogodek, ki bo v sredo, 3. novembra 2021, ob 16. uri, se prijavite na tej povezavi.

Dr. Čopič je zaslužni profesor na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani (UL), raziskovalec na Institutu Jožef Stefan, nekdanji prorektor UL za raziskovalno dejavnost in član sveta Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL).