Datum objave: 25.11.2021

Akcija SRČNA UL, v kateri smo zbirali in dodelili finančna sredstva študentkam in študentom Univerze v Ljubljani, ki so se znašli v finančni stiski, je zaključena. Med 54 študentk in študentov Univerze v Ljubljani smo razdelili 18.341,95 evrov. Hvala vsem, ki ste se aktivno vključili v darovanje in promocijo projekta Srčna UL.

Projekt Srčna UL je potekal od junija do novembra 2021 v partnerstvu Univerze v Ljubljani (UL) in Zveze prijateljev mladine Slovenije (ZPMS). V obdobju zbiranja sredstev (junij–november 2021) smo za študentke in študente v stiski zbrali 18.341,95 EUR. S poslanim SMS na 1919 je bilo prek ključnikov #srcnaul5 in #srcnaul10 nakazanih 6.145,00 EUR, s sklenitvijo donatorske pogodbe 4.750,00 EUR in prek nakazil na transakcijski račun ZPMS 7.446,95 EUR.

Razpis za dodelitev finančne pomoči, ki je bil objavljen od 2. 9. do 15. 10. 2021, je bil namenjen študentkam in študentom UL z veljavnim statusom v študijskem letu 2020/2021, ki so se znašli v finančni stiski in obenem:

• so mlajši od 26 let, starši oziroma skrbniki (če ene ali druge imajo) pa jih težko vzdržujejo, ker imajo prenizek dohodek;
  • so starejši od 26 let, doseženi prihodki pa niso zadostni za osnovno preživetje (lastno ali vzdrževanih družinskih članov).

V razpisanem terminu je prispelo 83 vlog, ki jih je obravnavala Komisija za pregled in ocenjevanje vlog prispelih na razpis Srčne UL. Komisija je odobrila 54 vlog študentk in študentov, ki bodo iz zbranih sredstev prejeli pomoč v obliki sofinanciranja najemnine in bivanjskih stroškov (celotno ali delno poplačilo stroška), nakupa živil in oblačil, študijskega materiala (celotno ali delno poplačilo računa) in/ali študiju namenjene računalniške opreme (celotno ali delno poplačilo računa).

Projekt SRČNA UL, ki je bil zelo dobro sprejet tako znotraj univerze kot tudi v širši javnosti, bomo ponovili v naslednjem študijskem letu.

Srčna UL