Datum objave: 14.12.2021

Kategorija: Eutopia

V okviru projekta EUTOPIA-SIF bodo potekali mesečni seminarji, kjer bodo izbrane raziskovalke in raziskovalci predstavilo svoje raziskovalne projekte. V četrtek, 16. decembra, bo na spletu potekal drugi mesečni seminar.

Eden izmed predavateljev na seminarju bo raziskovalec dr. Ross Jansen-van Vuuren, zaposlen na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo UL, izbran v 1. krogu EUTOPIA SIF razpisa. Predaval bo o svojem projektu o razvoju reciklabilnih katalizatorjev na osnovi dendrimerja za izmenjavo vodika in devterija (Development of Recyclable Dendrimer-based Catalysts for H/D exchange). Cilj te raziskave je razviti reciklabilne katalizatorje, za nadomestitev katalizatorjev iz plemenitih kovin za enkratno uporabo. Ker je iridij, ki se uporablja za sodobne katalizatorje, ena najredkejših kovin v zemeljski skorji, je razvoj bolj trajnostnega pristopa za uporabo takšnih katalizatorjev ključnega pomena.

Drugo raziskavo o podobah javne usmrtitve med letom 1350 in 1600, pa bo predstavila raziskovalka z Univerze v Warwicku, Valérie Hayaert. Ta študija primera raziskuje številna vprašanja, ki jih predstavlja materialnost pravnih kultur po Evropi v zgodnjem novem obdobju.

Vljudno vabljeni vsi raziskovalci in raziskovalke, pedagogi in pedagoginje ter strokovni sodelavci in sodelavke, ki vas predstavljeni tematiki zanimata, da se nam pridružite v četrtek, 16.12.2021 ob 13h na ZOOM-u.

Časovnica dogodka:

13:00 – 13:10 Uvod

13:10 – 13:40 Predstavitev: Valérie Hayaert (University of Warwick) - Podobe pravičnosti in javnega upravljanja smrtne kazni (1350-1600)

13:40 – 13:50 Vprašanja in odgovori

13:50 – 14:20 Predstavitev: Ross Jansen-van Vuuren (Univerza v Ljubljani) - Razvoj reciklabilnih katalizatorjev na osnovi dendrimerja za H/D izmenjavo

14:20 – 14:30 Vprašanja in odgovori

Mesečni seminar EUTOPIA-SIF