Datum objave: 05.01.2022

Vabljeni na prvega v seriji dogodkov, ki jih bo Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani organizirala pod sloganom "Od FU do EU - gremo v (U)PRAVO smer".

V torek, 11. januarja 2022, bo ob 16.30 v predavalnici P1 in prek online prenosa potekalo soočenje na temo dosežkov slovenskega predsedovanja Svetu EU.

Dogodek bo namenjen strokovni analizi slovenskega predsedovanja, ki bo temeljila na soočenju pogledov ključnih akterjev predsedovanja na evropski in nacionalni ravni, tj. Evropske komisije in Ministrstva za zunanje zadeve, ter strokovne oziroma znanstvene javnosti.

Svoje poglede bodo izmenjali:

• dr. Jerneja Jug Jerše, vodja Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji,
  • Barbara Sušnik, generalna direktorica Direktorata za zadeve Evropske unije (Ministrstvo za zunanje zadeve)
  • mag. Gregor Štajer, vodja Sekretariata za koordinacijo priprav, logistične organizacije in izvedbe predsedovanja Republike Slovenije Svetu EU 2021 (Ministrstvo za zunanje zadeve)
  • izr. prof. dr. Boštjan Udovič, Katedra za mednarodne odnose Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Soočenje bo vodil doc. dr. Bruno Nikolić, skrbnik študijske smeri Upravljanje v Evropski uniji ter predstojnik Katedre za upravno-pravno področje na Fakulteti za upravo.

Več o tematiki si lahko preberete TUKAJ in NA TEJ POVEZAVI.

Lepo vabljeni!

DOSEŽKI SLOVENSKEGA PREDSEDOVANJA SVETU EU