V sredo in četrtek, 4. in 5. maja 2022, vas ob 19.00 vabimo v Linhartovo dvorano Cankarjevega doma na ogled opere Agripina Georga Friedricha Händla. Sodelujejo študentke in študenti Akademije za glasbo, Akademije za likovno umetnost in oblikovanje ter Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani.

Datum objave: 03.05.2022

GEORG FRIEDRICH HÄNDEL:
AGRIPINA, HWV 6
Opera v treh dejanjih
Libreto: Vincenzo Grimani
Glasbeno vodstvo in dirigent: Egon Mihajlović
Režija: Rocc

Nastopajo:
Solisti in Baročni orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani
Koncertna mojstrica: Monika Tóth

KLAVDIJ, cesar ......................... Marko Erzar, Alumni UL AG (4. 5.), Dimitrije Savić (5. 5.)
AGRIPINA, njegova soproga .... Sara Briški Cirman, Alumni UL AG (4. 5.), Rebeka Pregelj (5. 5.)
NERON, Agripinin sin ...............  Nadia Ternifi (4. 5.), Silvija Rađen (5. 5.)
POPEJA, dvorjanka ..................  Aleksandra Radovanović (4. 5.), Talita Sofija Komelj (5. 5.)
OTON, vojskovodja ..................  Antea Poljak (4. 5.), Sofija Zavratnik (5. 5.)
PALANT, dvorjan ......................  Peter Grdadolnik (4. 5.), Martin Kozjek (5. 5.)
NARCIS, dvorjan .....................   Žiga Lakner (4. 5.), Ana Benedik (5. 5.)
LEZBIJ I, II, III (sluge) ...............  Isabel Gale, Blaž Stajnko, Jan Veljak
GLAS JUNONE ......................... Klemen Torkar
Izvedba v italijanskem izvirniku z nadnapisi v slovenskem jeziku.

več ...

VSTOPNICE: 10,00 / 14,00 EUR
8,00 EUR *za mlajše od 25 in starejše od 65 let ter upokojence, za sedeže najnižje cenovne kategorije;
5 % popusta ob nakupu na cd-cc.si

SPLETNI NAKUP

Produkcija: Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani
Sodelujejo: Cankarjev dom, Naravoslovnotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani, Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani, VIST – Fakulteta za aplikativne vede, Srednja frizerska šola Ljubljana