Datum objave: 25.11.2022

Na slovesnosti društva ESRA sta prof. Michael Beer, novi predsednik Evropskega združenja za varnost in zanesljivost in prof. Maria Chiara Leva, predsednica konference ESREL 2023, podelila priznanje Evropskega združenja za varnost in zanesljivost prof. dr. Marku Čepinu s Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, ki je v dveh mandatih njegovega predsedovanja združenju v letih 2018–2020 in 2020–2022 pomembno prispeval h kakovosti delovanja in k prepoznavnosti združenja.

Evropsko združenje za varnost in zanesljivost (ESRA) je združenje, v katerem sodelujejo najpomembnejše univerze, raziskovalni inštituti in profesionalne organizacije, ki se ukvarjajo z varnostjo in zanesljivostjo na različnih področjih. Združenje od leta 1991 vsako leto organizira znanstveno konferenco ESREL (European Safety and Reliability Conference oz. Evropska konferenca za varnost in zanesljivost). Na letošnji konferenci ESREL 2022, ki je potekala od 28. avgusta do 1. septembra v Dublinu na Irskem, je sodelovalo več kot 500 strokovnjakov.