Datum objave: 13.01.2023

V okviru raziskovalnega projekta Empirična podlaga za digitalno podprt razvoj pisne jezikovne zmožnosti  (J7-3159) so sodelavke in sodelavci Univerze v Ljubljani pripravili anketo. Ta je namenjena pedagoginjam in pedagogom, ki svoje delo opravljajo na fakultetah in akademijah.

Namen raziskave je odkritje trenutnih praks na nacionalnem nivoju ter zbiranje ključnih podatkov za razvoj jezikovnotehnoloških orodij in visokošolske didaktike pisanja strokovnih besedil. Podatki, zbrani s pomočjo ankete, bodo omogočili vpogled v podajanje povratnih informacij o besedilih, ki jih študentke in študenti med študijskim procesom napišejo v slovenščini.

Vprašalnik, katerega povprečno trajanje izpolnjevanja je 10 minut, je na voljo tukaj.

Sodelavci in sodelavke projekta se vam iskreno zahvaljujejo za vaš čas.

Za morebitna pojasnila glede raziskave lahko pišete na .