Dekan Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani, prof. dr. dr.h.c. Milan Pogačnik, je pred dnevi prejel prestižno nagrado NATIONAL FRIENDSHIP AWARD 2008 , ki jo vlada LR Kitajske podeljuje tujim strokovnjakom.

Datum objave: 29.09.2008

27. septembra 2008 je Vlada LR Kitajske oz. State Administration of Foreign Experts Affairs - SAFEA, podelila državno nagrado National Friendship Award 2008 najzaslužnejšim tujim strokovnjakom in znanstvenikom iz 19 držav sveta, med njimi tudi prof. dr. dr.h.c. Milanu Pogačniku iz Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani.
LR Kitajsko vsako leto obišče 250.000 tujih strokovnjakov in znanstvenikov, le 50 pa jih izberejo vsako leto za prejem te prestižne nagrade.

SAFEA nagrado podeljuje vsako leto že od leta 1991. Gre za najvišje priznanje LR Kitajske tujim strokovnjakom za njihov odličen prispevek kitajskemu ekonomskemu in socialnemu razvoju. Skozi celotno obdobje (8 let) trajanja bilateralnih projektov sta Vladi RS in LR Kitajske podpirali trdo delo skupine slovenskih strokovnjakov na Kitajskem pri uvajanju sonaravnega rekultiviranja kitajskega krasa z drevesno-pašnimi sistemi. Skupina, ki jo je vodil prof. dr. Milan Pogačnik, si je med kitajskimi strokovnjaki pridobila velik ugled in spoštovanje.

Tako sta Državni Svet LRK ter Zvezno ministrstvo za tuje strokovnjake na predlog province Guangxi in Inštituta za zdravje živali iz Guangxi-ja potrdila podelitev nagrade National Friendship Award 2008 prof. dr. dr.h.c Milanu Pogačniku. Nagrada je nedvomno tudi priznanje Republiki Sloveniji za uspešno raziskovalno delo na področju bilateralnega sodelovanje z LR Kitajsko.

Več o dogodku na www.safea.gov.cn !

Fotografije: