Datum objave: 25.05.2007

L.Čok, rektorica UP, B.Majcen, Koris in J.Štromajer, ŠOS menijo, da je podaljšanje zbiranja pripomb k osnutku visokošolsko-raziskovalnega zakona le način, kako bi MVZT pridobilo čas in še kake pripombe. A.Kocijančič, rektorica UL ne vidi razloga za vztrajanje na tajni obravnavi predloga zakona, ki ni primeren za javno obravnavo. Zato so 25.5. 2007 univerze, KORIS, ŠOS in sindikati podpisali deklaracijo o prihodnjem urejanju visokega šolstva in raziskovanja (več o tem ...)

Odločitev MVZT o podaljšanju zbiranja pripomb nekateri povezujejo z javno tribuno na FDV, na kateri so udeleženci, tudi predstavniki fakultete, UL, sindikatov in študentov zavrnili način priprave in vsebino osnutka zakona. (B.M.)

Taktični manever ministra Jureta Zupana? J.K.S, Delo,  petek, 25. maj 2007