Ljubljana, 16. januarja (STA) - Minister za visoko šolstvo Gregor Golobič se je danes na delovnem srečanju sestal z rektorico in rektorji slovenskih univerz. Ti so med drugim predstavili razloge za neudeležbo na sejah sveta za visoko šolstvo. Po njihovo so se nepravilnosti na svetu vrstile že več mesecev, so sporočili z ministrstva.

Datum objave: 16.01.2009

Rektorji so sicer poudarili nujnost čimprejšnjega oblikovanja agencije za kakovost v visokem šolstvu ter izrazili podporo nameri ministrstva po spremembi zakona o visokem šolstvu, so zapisali na ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (MVZT).

Na dnevnem redu je bil tudi zakon o univerzi, katerega osnutek pripravljajo same univerze. Golobič se je strinjal, da o zakonu temeljito razpravlja visokošolska sfera vključno z vsemi visokošolskimi partnerji.

Rektorji so se strinjali, da si je za pripravo omenjenega zakona potrebno vzeti dovolj časa za premislek in za razpravo. Tudi sami ne pričakujejo, da bi bil zakon sprejet že v letošnjem letu.

Kot je znano, je minister Golobič prejšnji teden navedel, da sprejem zakona o univerzi ni med prioritetami MVZT za leto 2009.

Minister in rektorji so se strinjali tudi o nujnostjo neodvisne evalvacije uvedbe bolonjskega procesa v Sloveniji, rektorji pa so pozdravili organizacijo nacionalnega posveta o visokem šolstvu, ki ga MVZT pripravlja za 4. februar.